İHA-2

İHA-2 Nedir, İHA-2 Ehliyeti Ne İşe Yarar?

İHA-2 nedir sorusu, drone meraklılarının en çok arattığı soru kalıplarının başında gelmektedir. İHA-2, ağırlığı 25 kg(dahil) ile 150 kg arasında değişen drone türlerinin sınıflandırıldığı gruptur. Bualanda genelde tarım dronelarını kullanmaktayız..

İHA-2 ehliyetiiçin SHGM tarafından onaylanmış hastanelerden Sınıf 2 Sağlık Raporu alınmalıdır. SHGM onaylı bir eğitim kurumu tarafından verilecek 87 saat teorik, 3 saat bakım onarım ve 36 saat uçuş eğitimlerinin ardından İHA-2 sertifikası alınabilir.

İHA-2 eğitimi için uygun görülen asgari yaş sınırı ise 18’dir. Bu yaşı doldurmuş bireyler, SHGM kaydı yapılmış bir drone ürününe ve yine bu kurum tarafından yetkilendirilmiş merkezler aracılığıyla drone için gerekli sertifikaya sahip olabilir.

İHA-2 ehliyeti ne işe yarar konusuna gelecek olursak bu sertifika ile yasal olarak izin verilen alanlarda ve bölgelerde drone uçuş yönetimi yapılabilir. Ancak bu otonom cihazlar hakkında bazı teknik detaylara ve genel bilgiye sahip olmak, güvenli bir drone deneyimi için esastır.

İHA-2 eğitimimiz THK Üniversitesi YAGEM işbirliğimiz ile gerçekleşmektedir.

dürlerin ardından hemen her sektörde drone kullanımı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Ön Başvuru

    08503096906
    × Whatsapp